چک لیست نظافت ساختمان

نظافت ساختمان - مدیریت ساختمان آپارتمانا

همانطور که ما به نظافت داخل منزل خود اهمیت می دهیم نظافت ساختمان مانند قسمت های مشترک ساختمان یا اصطلاحا مشاعات را نیز باید جدی گرفته شود .در هر ساختمان و آپارتمانی نظافت مشاعات (راه پله ها ، آسانسور ، پارکینگ ….) جزو امور جاری و متداول آپارتمان ها می باشد.

یکی از مشکلات یافتن کسی ( نظافتچی ) است که بدونه چه جاهایی رو باید نظافت کنه و همینطور انتظارات ما رو از نظافت کاملا درک کنه.

برای سهولت در نظافت ساختمان میتونید با یک شرکت خدماتی برای نظافت قسمت های مشترک و مشاعات ساختمان  قرارداد ببندید. و در صورت تمایل می توان با شرکت خدماتی در خصوص همکاری با یک نظافتچی و نیروی خدماتی خاص به توافق رسید.

اما در نهایت باز هم در پایان کار نظافت ، شخص بررسی کننده این امر(که میتونه مدیر ساختمان هم باشه ) باید بتونه از انجام صحیح کار نظافتچی اطمینان حاصل کنه .

چک لیست نظافت ساختمان را به همراه داشته باشید

در این مقاله چک لیستی از محل هایی که در هر دوره نظافت ساختمان لازمه نظافت شود ، ارائه شده است . همچنین با این فرم شخص مسئول میتونه لیست لوازمی که برای امور نظافت ممکن است در اختیار نظافتچی قرار بگیرد هم در این فرم یادداشت نماید
استفاده ازین چک لیست روند نظافت رو هم برای شخص نظافتچی شفاف خواهد کرد و هم از نکته نظر شخص بررسی کننده مکان و اقدامی از فرآیند نظافت از قلم نخواهد افتاد . از طرفی با ثبت اقلام تحویلی به شخص نظافتچی علاوه بر اینکه از گم شدن وسایل در اختیار گذاشته شده به وی جلوگیری به عمل خواهد آمد همچنین میتوانیم از میزان اقلام مصرفی مثل مواد شوینده و…. در هر بار انجام فرآیند نظافت ، آگاه شویم و هزینه های آن را ثبت کنیم .

حتما مواردی وجود دارد ه ما در این لیست در نظر نگرفته ایم. پس لطفا به ما در تکمیل این فرم نظافت کمک کنید . مواردی که فکر میکنید میتونه مفید باشه رو در قسمت نظرات همین پست با ما در میون بزارید

1 دیدگاه دربارهٔ «چک لیست نظافت ساختمان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بزودی

 

بزودی نسخه ی ios آپارتمانا منتشر خواهد شد.
تا آن زمان می توانید از پنل تحت وب رایگان آپارتمانا استفاده کنید

 

×
به بالای صفحه بردن